Xięgi Schulza @ Teatr Polski we Wrocławiu, Wrocław [od 8 do 16 czerwca]

Xięgi Schulza


171
8 - 16
czerwca
19:00 - 20:00

 Strona wydarzenia
Teatr Polski we Wrocławiu
ul. Gabrieli Zapolskiej 3, 50-032 Wroclaw, Poland
Wielokrotnie nagradzany wizjoner teatru, reżyser, inscenizator i choreograf Jan Szurmiej powraca do Wrocławia, by zaprezentować na deskach sceny Teatru Polskiego swój najnowszy spektakl oparty na prozie i grafikach Brunona Schulza! Pośród industrialnych scenografii widzowie doświadczą niezwykłego onirycznego misterium na motywach «Sklepów cynamonowych», «Sanatorium pod Klepsydrą» i perwersyjnej «Xięgi Bałwochwalczej», pełnego niepokojących wizji i mrocznej poetyki spod znaku Erosa…
Wojciech Jankowiak | Jan Szurmiej
XIĘGI SCHULZA
Na motywach twórczości Brunona Schulza
Songi – Jan Szurmiej
na motywach twórczości Bruno Schulza
Reżyseria, inscenizacja – Jan Szurmiej
Muzyka – Marcin Partyka…
Scenografia – Wojciech Jankowiak
Kostiumy – Marta Hubka
Choreografia, ruch sceniczny – Jan Szurmiej
Współpraca choreograficzna – Lena Kowalska
Przygotowanie wokalne – Małgorzata Kaczmarek
Asystent reżysera – Igor Kowalik
Asystent choreografa – Katarzyna Baran
Animacje – Anna Szalwa
Asystent scenografa – Jan Głąb
Opracowanie graficzne plakatu wg pomysłu Wojciecha Jankowiaka i Jana Szurmieja – Anna Szalwa
OBSADA
1. OJCIEC – JAKUB – Cezary Morawski, Krzysztof Franieczek
2. JÓZEF – (BRUNON SCHULZ) – Dariusz Bereski, Krzysztof Kuliński
3. MAŁY JÓZEF – (MAŁY BRUNON SCHULZ) Michał Sławiński + Marcel Filipek
4. LUNARNA BOGINI, BIAŁY PIERROT – Roksana Vikaluk, Monika Rutkowska
5. MATKA – Anna Zagórska, Iwona Stankiewicz
6. ADELA – Aldona Struzik, Ewelina Jaworska
7. SZLOMA, METAFIZYCZNY KOŃ – Michał Chorosiński, Mariusz Kilian
8. BIANKA – Joanna Aleksandrowicz, Dorota Przygoda
9. MAŁA BIANKA – Marika Klarman
10. OJCIEC BIANKI, PAN FOTOGRAF – Stanisław Melski, Marian Czerski
11. WUJ HIERONIM – Edwin Petrykat, Marian Czerski
12. CIOTKA RETYCJA – Ewa Kamas, Jolanta Zalewska
13. DODO – Dariusz Dudzik, Marcin Piejaś
14. TŁUJA WARIATKA – Beata Małecka, Agata Skowrońska
15. POLDA – Katarzyna Baran, Monika Rutkowska
16. PAULINA – Beata Śliwińska, Natalia Pospieszalska
17. PAULA – Magda Majtyka, Paula Philipp
18. UNDULA – Joanna Aleksandrowicz, Dorota Przygoda
19. ZUZANNA – Marika Klarman, Aleksandra Chapko
20. MAGDA WANG – Agata Skowrońska, Alicja Baran
21. CADYK – Marcin Rogoziński, Marek Feliksiak
22. KSIĄDZ – Edwin Petrykat, Marian Czerski
23. WOŹNICA – Dawid Olszowy, Igor Kowalik
24. ESESMAN – Igor Kowalik, Marcin Piejaś
GRUPY KREOWANE PRZEZ AKTORÓW Z CAŁEJ OBSADY
1. MIESZKAŃCY DROHOBYCZA – KREWNI, SĄSIEDZI – cała obsada
2. CHASYDZI – Dawid Olszowy,Dariusz Dudzik, Sławomir Banaś, Patryk, Kazek, Igor Kowalik, Michał Sienkiewicz, Marcin Piejaś
3. PROSTYTUTKI – Katarzyna Baran, Beata Sliwińska, Ewelina Jaworska, Dorota Przygoda, Aleksandra Chapko, Joanna Aleksandrowicz, Paulina Phillip, Natalia Pospieszalska,Marika Klarman, Magda Majtyka, Beata Małecka, Monika Rutkowska, Agata Skowrońska
4. PSY – Dawid Olszowy,Dariusz Dudzik, Sławomir Banaś, Patryk Kazek, Michał Sienkiewicz
5. CYRKOWCY
Dawid Olszowy – PIERROT
Dariusz Dudzik – SIŁACZ
Sławomir Banaś – CLOWN
Patryk Kazek – CLOWN
Igor Kowalik — AKROBATA
Michał Sienkiewicz – POŁYKACZ OGNIA
Katarzyna Baran – RÓŻOWY BŁAZEN
Beata Sliwińska – AKROBATKA
Ewelina Jaworska – AKROBATKA
Joanna Aleksandrowicz AKROBATKA
Aleksandra Chapko – CLOWN WOLTYŻERKA
Paulina Phillip – AKROBATKA
Natalia Pospieszalska – AKROBATKA
Marika Klarman – COLOMBINA
Beata Małecka – BABA DZIWO
Magda Majtyka – CLOWN WOLTYŻERKA
Monika Rutkowska – AKROBATKA
Dorota Przygoda – AKROBATKA
6. KATARYNIARZE – Stanisław Melski, Marian Czerski, Marcin Piejaś, Edwin Petrykat, Marcin Rogoziński, Marek Feliksiak
7. STRAŻACY – Dariusz Dudzik, Sławomir Banaś, Patryk Kazek, Michał Sienkiewicz
8. DWAJ MINISTRANCI – Michał Sienkiewicz, Patryk Kazek
GRUPA AKTORSKA I WOKALNO-TANECZNA
Dawid Olszowy
Dariusz Dudzik
Sławomir Banaś
Patryk Kazek
Igor Kowalik
Michał Sienkiewicz
Marcin Piejaś
Katarzyna Baran
Beata Sliwińska
Ewelina Jaworska
Joanna Aleksandrowicz
Paulina Phillip
Natalia Pospieszalska
Marika Klarman
Beata Małecka
Magda Majtyka
Monika Rutkowska
Omówienie
image
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować.
Przejdź szybką rejestrację lub autoryzację.

Nadchodzące wydarzenia @ Teatr Polski we Wrocławiu:

Jezioro łabędzie - Royal Russian Ballet!
Teatr Polski we Wrocławiu

Najbardziej oczekiwane wydarzenie we Wrocławiu :

Dawid Podsiadło • Małomiasteczkowa Trasa • Wrocław
Hala Stulecia
Wrocław Hip Hop Festival 2018 :: 16.11.2018 :: Hala Stulecia ::
Hala Stulecia we Wrocławiu
Wrocław Holi Festival - Święto Kolorów we Wrocławiu
OSiR Lotnicza
Apocalyptica, Luxtorpeda i Illusion na wROCK for Freedom 2018!
Centrum Historii Zajezdnia
Hajtamy się w 2018 xD
SON LUX 27.9. | A2, Wrocław
Nosowska na tłusto 15.11 Wrocław A2
A2 - Centrum Koncertowe
Bitamina // Akademia // Wrocław
Akademia CLUB
Rasmentalism I Prosto z Mostu I Wstęp free
Prosto z Mostu Beach Bar
Kortez - Gość specjalny Panieneczki / Wroclaw / 6.10
Narodowe Forum Muzyki